Kipar se već godinama unazad nalazi među najatraktivnijim destinacijama Evrope.
Ako ste i vi odlučili da otputujete u ovu zemlju, onda će vas pitanje funkcionisanja Interneta svakako zanimati, bilo da vam je potreban za posao, proveravanje mejlova, društvene mreže ili surfovanje.
Na Kipru manje-više postoje sve vrste Interneta koje su nam na raspolaganju i u Srbiji: Wi-Fi, ADSL, mobilni, pripejd i satelitski Internet.
Najpopularnija od svih je svakako bežična Wi-Fi konekcija.
Većina hotela nudi besplatan i neograničen Wi-Fi pristup, dok sa druge strane neki hoteli naplaćuju ovu uslugu u vidu pretplate na određeni broj dana, odnosno količine prenetih podataka. Vrlo je važno da znate da signal nije stabilan u svim delovima hotela, tako da je najbolje da se raspitate o tome pre bookovanja smeštaja i u skladu sa tim zahtevate sobu sa dobrim Wi-Fi signalom.
Čak iako se Internet u određenim hotelima naplaćuje, velika je verovatnoća da je u lobiju (prizemlje oko recepcije) pristup besplatan. Ako ni to nije slučaj, uvek su vam na raspolganju kafići, taverne, restorani, Internet kafei, koji uglavnom nude besplatan ili vrlo povoljan Wi-Fi pristup (otvoren ili zaštićen šifrom, koju tražite od osoblja).
Međunarodni aerodromi u Larnaki i Pafosu nude besplatan Wi-Fi pristup.
Takođe, jedna od povoljnijih opcija je da pri dolasku na Kipar kupite SIM karticu nekog od mobilnih operatera (Epic, Cyta i PrimeTel.), ubacite je u telefon i koristite sve pogodnosti Interneta koje nudi odabrana mreža. Ako ovaj Internet želite da koristite na laptopu, bitno je da vaš telefon omogućava kreiranje ličnog hotspota.
Kada su u pitanju Internet provajderi na Kipru, na raspolaganju su vam: Cablenet, Epic, Primetel, CYTA i CyTel.
Ukoliko se nađete na teritoriji koja nije pokrivena nijednom vrstom Interneta, za vas je najbolja opcija upotreba Interneta u romingu koju nudi vaš matični mobilni operater (Telenor, MTS ili VIP). U suprotnom, nemojte zaboraviti da pre ulaska u roming isključite ovakav vid Interneta.